søndag ISPS HANDA World Invitational 2021   Total Kat. A   Kat. A   Kat. B   Kat. B   Kat. C   Kat. C   Prize
18:50 slutstilling   score spiller   spiller   spiller   spiller   spiller   spiller   Money
1 2 3 4 OL swing 2/5                             Project
7 5 2 1 Ringenes Herre Torben Pieler Odense GK   -41 Kruyswijk -9 Kawamura -11 Antcliff -5 Senior -6 Bjerregaard -3 Peterson -7     160.000
13 14 1 2 SiggaG Sigga G. Edlund Emmaboda GK   -40 Armitage -4 Kawamura -11 Chesters -8 Kearney 2 Horsey -12 Peterson -7     140.000
22 7 5 3 OnTheBeach Ole Antonsen Henne GK   -39 Harding -10 Otaegui 4 van Driel -10 Senior -6 Schmid -7 León -10     130.000
12 15 4 4 RoboCop Brian Schmidt Vallø Golf   -36 Smith -11 Tarrio -8 Gavins -13 Antcliff -5 Bjerregaard -3 Jamieson 4     120.000
5 2 2 5 Hold KFT Mads Høgh Søborg   -34 Norrman -9 Smith -11 Chesters -8 Antcliff -5 Bjerregaard -3 Poke 2     110.000
13 25 11 T6 Keld A Keld Andersen Timring   -30 Kawamura -11 Harding -10 Shinkwin 4 Antcliff -5 Højgaard 2 León -10     102.500
22 10 6 T6 Sir Støving Jacob Støving Lillebælt GK   -30 Sullivan 2 Harding -10 Senior -6 Whitnell -9 Farr -9 Højgaard 2     102.500
17 1 8 8 Team Nick Price Heather Sasula Smørum GK   -27 Sullivan 2 Harding -10 Pepperell -6 Senior -6 Højgaard 2 Farr -9       95.000
22 10 6 9 Schmidts Pit Brian Schmidt Vallø Golf   -26 Catlin -10 Harding -10 Mansell 4 Kim 2 Farr -9 Drysdale -3       90.000
32 25 21 10 BentS Bent Sørensen Vanløse   -25 Jordan 4 Tarrio -8 Forrest 4 Gavins -13 Drysdale -3 Farr -9       85.000
4 2 8 T11 Birkmosevej7 H.P. Kjeldahl Timring   -24 Harding -10 Smith -11 Shinkwin 4 Pepperell -6 Kjeldsen 4 Levy -5       79.000
17 18 12 T11 NC2000 Peter Juul Glostrup   -24 Kruyswijk -9 Otaegui 4 Senior -6 Shinkwin 4 Horsey -12 Levy -5       79.000
3 5 10 T13 MM2001 Peter Juul Glostrup   -22 Kawamura -11 Sullivan 2 Elvira Mijares -6 Pepperell -6 Kjeldsen 4 Levy -5       71.000
1 2 12 T13 Kallesboys Kalle Galsgaard Møn   -22 Harding -10 Kawamura -11 Elvira Mijares -6 Shinkwin 4 Drysdale -3 Kjeldsen 4       71.000
13 21 15 15 LOS Leif Sørensen Timring   -21 Armitage -4 Sullivan 2 Antcliff -5 Whitnell -9 Højgaard 2 Schmid -7       65.000
8 18 21 16 personal star S.U. Winther Fredensborg GK   -20 Catlin -10 Kruyswijk -9 Forrest 4 Elvira Mijares -6 Kjeldsen 4 Drysdale -3       61.000
17 7 17 T17 Webmasteren Ole Taunø Smørum GK   -19 Kawamura -11 Norrman -9 Mansell 4 Morrison 2 Schmid -7 Højgaard 2       55.000
8 7 15 T17 ÅgeE Åge Erhardtsen Trehøje GK   -19 Kawamura -11 Syme -3 Morrison 2 Pepperell -6 Jamieson 4 Levy -5       55.000
1 10 19 19 Team NA Niels Andersen Timring   -18 Catlin -10 Hill 2 Antcliff -5 Pepperell -6 Drysdale -3 Jamieson 4       49.000
27 24 27 T20 Bailey Flemming Rydahl Søllerød GK   -16 Catlin -10 Harding -10 Pepperell -6 Shinkwin 4 Højgaard 2 Kjeldsen 4       44.000
17 15 19 T20 Bennys reserver Benny Støving Jnr. II Gyttegård GK   -16 Armitage -4 Catlin -10 Shinkwin 4 Morrison 2 Kjeldsen 4 Horsey -12       44.000
27 21 26 T22 Birdie Flemming Lehnert Skovbo GK   -15 Harding -10 Norrman -9 Shinkwin 4 Pepperell -6 Kjeldsen 4 Højgaard 2       41.000
8 21 12 T22 Bennys talenter Benny Støving Jnr. Gyttegård GK   -15 Hill 2 Norrman -9 Antcliff -5 Kim 2 Højgaard 2 Schmid -7       41.000
29 25 23 T22 Nuelin Hans T. Svendsen Klampenborg   -15 Canter 4 Armitage -4 Morrison 2 Whitnell -9 Laporta -3 Levy -5       41.000
33 30 24 25 Bonzo Vibeke Erhardtsen Trehøje GK   -14 Armitage -4 Syme -3 Antcliff -5 van Driel -10 Jamieson 4 Kjeldsen 4       39.000
36 33 29 26 Trehøje Birger Ringive Jnr. Trehøje GK   -12 Canter 4 Harding -10 Antcliff -5 Mansell 4 Højgaard 2 Peterson -7       38.000
5 15 17 27 Bennys bedste Benny Støving Gyttegård GK   -11 Sullivan 2 Harding -10 Elvira Mijares -6 Kearney 2 Drysdale -3 Jamieson 4       37.000
30 29 29 28 Batman Casper Sloth Rasm. Herfølge   -8 Besseling 2 Harding -10 Chesters -8 Kearney 2 Højgaard 2 Jamieson 4       36.000
8 18 28 T29 Hobitten Torben Pieler Jnr. Odense GK   -7 Sullivan 2 Harding -10 Morrison 2 Shinkwin 4 Schmid -7 Højgaard 2       34.000
13 10 24 T29 the fox Helen Killennies Carlskrona GK   -7 Hill 2 Besseling 2 Morrison 2 Senior -6 Farr -9 Højgaard 2       34.000
25 25 31 T29 Skovhuggerne Fumole Agricola Jnr. FC København   -7 Besseling 2 Canter 4 Antcliff -5 Shinkwin 4 Farr -9 Laporta -3       34.000
35 35 32 T32 vorgod Birger Ringive Trehøje GK   -3 Harding -10 Sullivan 2 Forrest 4 Mansell 4 Højgaard 2 Levy -5       31.500
34 33 33 T32 Sweet dreams Susan Killennies Carlskrona GK   -3 Sullivan 2 Canter 4 Mansell 4 Law -8 Højgaard 2 Peterson -7       31.500
25 31 35 34 Harlekin Bulldog Bent Christiansen Faaborg GK   -2 Jordan 4 Catlin -10 Pepperell -6 Shinkwin 4 Kjeldsen 4 Poke 2       30.000
17 32 34 35 Sneppen Åge Erhardtsen Jnr. Trehøje GK   1 Canter 4 Sullivan 2 Chesters -8 Shinkwin 4 Drysdale -3 Højgaard 2       29.000
30 35 36 36 Smeden Ib Birk Poulsen Timring   16 Jordan 4 Sullivan 2 Morrison 2 Kim 2 Højgaard 2 Kjeldsen 4       28.000
   -1= under par 0  = par 1  = over par 6 = strafscore eller forventet strafscore      
                                           
  Lehnerts Scoreboard     Timring     København     Jylland     Sverige          
  strafscoren efter 2 runder var 4. strafscoren for de spillere der ikke klarede cuttet til 4. runde er sat til 2 Trehøje     Sjælland     Fyn     Talenthold